Projekt "Aktywna tablica" rok szkolny 2018/2019

„Aktywna tablica” to program Ministerstwa Edukacji Narodowej mający na celu uzupełnienie szkolnej infrastruktury o sprzęt umożliwiający korzystanie z najnowszych cyfrowych rozwiązań edukacyjnych. Program wspiera doskonalenie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. W latach 2017-2019 szkoły podstawowe mają szanse otrzymać dofinansowanie na zakup interaktywnych monitorów dotykowych, tablic interaktywnych, głośników czy projektorów.

Nasza szkoła również wzięła udział w projekcie "Aktywna tablica". W ramach projektu zostało zakupionych 5 projektorów oraz jedna tablica interaktywna. Sprzęt ten jest efektywnie wykorzystywany na lekcjach, wspomagając proces dydaktyczny i urozmaicając zajęcia.