Światowy Dzień Ziemi 2015

Światowy Dzień Ziemi 2015 - 21.04.2015

"Z energią zmieńmy źródła" to hasło tegorocznych obchodów Dnia Ziemi.

Dzień Ziemi znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi - akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Na obchody składa się zwykle wiele wydarzeń organizowanych przez różnorodne instytucje. Korzenie Dnia Ziemi wiążą się z obsrwacją przesilenia letniego, będącą okazją do wykorzystania sprzyjajacej aury, która ma ułatwić zorganizowanie udanych imprez masowych.

NAWYKI ZMIENIAMY - O ZIEMIĘ DBAMY

Zapraszamy uczniów kl. I-III gimnazjum do wzięcia udziału w następujących konkursach.

1. Konkurs literacki - "Ziemianie - to, ja Wasza planeta" - list z przyszłości prace indywidualne.

2. Konkurs plastyczny - "O czym marzy Planeta Ziemia?" - plakat lub hasło ekologiczne - grupy 2-3 osobowe

3. Zbiórka makulatury - konkurs klasowy

Termin składania prac: do 11 maja