Ubezpieczenie

Drodzy Rodzice. Ze względu na to, że w ostatnich latach coraz więcej rodziców decyduje się na samodzielne ubezpieczenie dzieci poza szkolnym ubezpieczeniem grupowym, w tym roku zanim podpiszemy umowę z ubezpieczycielem, prosimy o pilne wypełnienie oświadczeń odnośnie wyboru opcji ubezpieczenia dziecka.

Mają Państwo do wyboru opcje: braku ubezpieczenia dziecka, ubezpieczenia we własnym zakresie na własnych warunkach oraz dwie możliwości proponowane przez naszą szkołę:

1. Szkoła jak zwykle zawrze umowę ubezpieczenia grupowego dzieci na zasadach podobnych do dotychczasowych. Z firm, które złożyły oferty oraz na podstawie dotychczasowej współpracy została wybrana firma ubezpieczeniowa Interrisk. Do tej pory nasi uczniowie ubezpieczani byli w podstawowym wariancie nr I na kwotę 15.000 zł. Jeśli nie otrzymamy wyraźnego sygnału, że wolą Państwo (większość) droższy wariant ubezpieczenia, umowa zostanie zawarta właśnie na wariant podstawowy.

W załączniku do pobrania znajdują się wszystkie szczegóły ubezpieczenia łącznie z kwotami składek. Zachęcamy do zapoznania się.

W przypadku tego wyboru, jedynym Państwa obowiązkiem będzie wpłacenie składki dla wychowawcy do końca września. W przypadku wystąpienia szkody, pomagamy w zakresie ubiegania się o odszkodowanie.

2. Druga propozycja ubezpieczenia ucznia pochodzi od firmy Collonade. W tej opcji jednak rodzic zobowiązany jest sam, osobiście ubezpieczyć dziecko przez internet. Robiąc to jednak za pośrednictwem linków udostępnionych przez szkołę będą mogli Państwo skorzystać z preferencyjnych warunków ubezpieczenia. Samodzielnie trzeba będzie też uiścić składkę jak i ubiegać się o ewentualną wypłatę odszkodowania.