Konkurs "Wiosna w poezji" 31.03.2015 r.

"Wiosna w poezji"

Szkolny konkurs recytatorski dla najmłodszych uczniów klas I-III szkoły podstawowej pod hasłem "Wiosna w poezji" zorganizowany został w szkolnej bibliotece przez Beatę Tarasiuk. Uczniowie wzięli udział w eliminacjach klasowych i zostały wyłonione trójki reprezentujące klasy.  Celem konkursu była popularyzacja polskiej poezji dla dzieci, uwrażliwienie na piękno słowa poetyckiego i przyrody. Wystrój sali oraz kolorowe stroje dzieci i wykorzystane podczas występów rekwizyty wprowadziły wszystkich w wiosenny nastrój.

Młodzi artyści z wielkim przejęciem prezentowali swoje umiejętności recytatorskie, zaś publiczność wszystkich nagradzała gromkimi brawami. Chwile, gdy komisja obradowała zostały umilone występem przygotowanym przez  Panią Barbarę Leszczyńską i jej uczniów  z klasy IB  pt:,,Witamy wiosnę” .

Po wnikliwych obradach komisji w składzie: pani Marta Kryńska, pani Zofia Judycka i pani Justyna  Hryniewicka-Łukszaprzyznano następujące miejsca:

1 miesce - Magdalena Bujno kl.Ia

- Anna Sadowska kl.Ib

- Olimpia Malewska kl.II

- Magdalena Boguszewska kl.III

2 miejsce - Oliwier Zaręba kl.Ia

- Ewa Moczulska kl.Ib

- Magdalena Malinowska kl.II

- Łukasz Rokicki kl.III

3 miejsce - Kamil Smorczewski kl.Ib

- Szymon Sawicki kl.II

- Sebastian Brzozowski kl.III

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Organizatorka konkursu i panie oceniające występy dzieci gratulowały  uczestnikom dużego zaangażowania  oraz dziękowali nauczycielom i rodzicom za trud włożony w przygotowanie dzieci.