Zespół Szkół w Dziadkowicach powstał 1 marca 2007 r. z połączenia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II i Publicznego Gimnazjum nr 1. Obecnie jest to jedyna placówka oświatowa na terenie naszej gminy. W szkole funkcjonuje Punkt Przedszkolny, zerówka, dwie klasy pierwsze i dwie klasy drugie. Pozostałe klasy szkoły podstawowej i gimnazjum są jednooddziałowe. Szkoła zatrudnia 27 nauczycieli i 12 osób obsługi.

Szkoła posiada własną kuchnię i stołówkę, co umożliwia objęcie większości uczniów dożywianiem. W 2012 i 2014 r. w kuchni przeprowadzono generalny remont i wyposażono w nowoczesne urządzenia dzięki środkom finansowym z Unii Europejskiej i GOPS w Dziadkowicach. Przyczyniło się to do podniesienia jakości i różnorodności wydawanych posiłków.

Na terenie szkoły funkcjonuje Sklepik Uczniowski. Uczniowie mają do dyspozycji salę informatyczną, świetlicę, bibliotekę z czytelnią wyposażoną w trzy stanowiska komputerowe. Z pozyskanych środków unijnych zakupiono 2 tablice interaktywne, które znajdują się w punkcie przedszkolnym i zerówce. Dodatkowo 2 tablice interaktywne do szkoły podstawowej zostały zakupione ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku. W grudniu 2014 r. również gimnazjum wzbogaciło sie o tablicę interaktywną, co przyczyniło się do podniesienia atrakcyjności zajęć.

Uczniowie naszej szkoły mogą rozwijać swoją sprawność fizyczną dzięki posiadanej sali gimnastycznej. Szkoła posiada również boisko do piłki nożnej zbudowane w 2012 r. dzięki pomocy finansowej UG Dziadkowice i środkom unijnym. W 2013 r. powstało boisko do piłki plażowej, dzięki środkom unijnym pozyskanym przy pomocy Lokalnej Grupy Działania -  "Tygiel Doliny Bugu". W ramach projektu "Nowa Szkoła" sfinansowano budowę kącika rekreacyjnego przed szkołą. W 2014 r. również plac przedszkolny został wyposażony w nowe urządzenia do zabaw dla najmłodszych dzieci. Zostało to sfinansowane ze środków unijnych.

W dniu 18 maja 2015 r. odbyła się uroczystość nadania imienia Jana Pawła II dla gimnazjum.

Wszyscy dbamy o to, by nasza szkoła była bezpieczna i przyjazna zarówno dla uczniów jak i rodziców.