Lekcja patriotyzmu

Dnia 8.11.2016 r. w klasie 3B odbył się Konkurs Pięknego Czytania wierszy pod hasłem „STROFY O OJCZYŹNIE”

LEKCJA PARIOTYZMU W KLASIE 3 B

W konkursie wzięli udział wszyscy uczniowie.

Przygotowując się do lekcji patriotyzmu wykonaliśmy kotyliony i chorągiewki, w ten sposób chcieliśmy pokazać swoją miłość do ojczyzny – Polski. Wiersze, które czytaliśmy ukazywały piękno naszego kraju.

Komisja w składzie:

Pani dyrektor Marta Kryńska

Pani Barbara Rutkowska

Pani Beata Tarasiuk

Komisja oceniając nasze czytanie brała pod uwagę osiem kryteriów. Do wyboru były trzy wiersze, każdy uczeń sam wybierał wiersz, którego uczył się pięknie czytać.

I-miejsce za wiersz:

•  „Polska” Antoniego Słonimskiego otrzymała Anna Sadowska
  •  „Słowa ojczyste”(fragmenty) Hanny Łochockiej otrzymała Gabriela Jachimczuk
  •  „Serce naszych serc”(fragmenty) Ewy Skarżyńskiej otrzymała Joanna Jachimczuk

Wyróżnione uczennice otrzymały nagrody książkowe i dyplomy, a wszyscy uczniowie pamiątkowe zakładki.

Konkurs zorganizowała i przeprowadziła wychowawczyni klasy 3B pani Barbara Leszczyńska.

WSZYSTKIM GRATULUJEMY!