Dzień Bezpiecznego Internetu 2016

W 2016 roku DBI obchodzony był 9 lutego. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI były realizowane pod hasłem:
„LEPSZY INTERNET ZALEŻY OD CIEBIE!”.

Dzień Bezpiecznego Internetu w skrócie DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Ma on na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online.

Organizator: Zespół Szkół w Dziadkowicach
Opis: Przeprowadzenie lekcji edukacyjnych w szkole podstawowej i gimnazjum z wykorzystaniem materiałów ze strony www.saferinternet.pl, wykonanie tematycznej gazetki ściennej, zamieszczenie materiałów edukacyjnych na stronie internetowej szkoły, przygotowanie prezentacji multimedialnej, wyświetlanej na lekcjach informatyki.

Opiekkun akcji: Barbara Ogar