Papież Jan Paweł II- patron naszej szkoły - projekt edukacyjny w klasie IV.

Papież Jan Paweł II- patron naszej szkoły

- projekt edukacyjny w klasie IV.

Projekt był realizowany przez 8 miesięcy pod opieką wychowawcy kl. IV Grażyny Borzym.

Uzgodniono z uczestnikami działania, które będziemy realizować.

Pierwszym punktem, który zrealizowaliśmy we wrzeniu 2023r. było zwiedzanie miejsc wizyty Jana Pawła II w Drohiczynie. Zwiedziliśmy lądowisko papieskie, kopiec papieski ( miejsce, gdzie Jan Paweł II odprawiał nabożeństwo ekumeniczne w 1999r.) oraz Muzeum Diecezjalne.

W październiku 2023 przygotowaliśmy montaż słowno-muzyczny z okazji XXIII Dnia Papieskiego, pod hasłem Jan Paweł II -cywilizacja życia. Następnym punktem wynikającym z naszego planu było wyszukiwanie z zasobów biblioteki materiałów dotyczących życiorysu i pielgrzymek Jana Pawła II.

Posumowaniem naszego projektu był Quiz ze znajomości życiorysu i pielgrzymek Jana Pawła II - patrona naszej szkoły.