(Nie)zwykli Polacy- projekt edukacyjny w klasie VII

Celem głównym niniejszego projektu było poszerzenie wiedzy o wybranych Polakach - ich dokonaniach i wpływie na rozwój kultury i sztuki na świecie, wyrabianie w uczniach nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki oraz integracja i rozwijanie współpracy koleżeńskiej.

Projekt realizowany był przez miesiąc pod opieką pani Justyny Kryńskiej. Uzgodniono z uczestnikami zadania do realizacji, harmonogram działań. Pierwszym przedsięwzięciem wynikającym z planu działań było wyszukiwanie w zasobach biblioteki i gromadzenie informacji o wybranych postaciach. Następnie przygotowywano plakaty. Podsumowaniem działań był klasowy quiz ze znajomości opisywanych osób i przygotowanie gazetki ściennej, na której zaprezentowano plakaty.