Pasowanie na czytelnika

06.12. 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

Dla nich nadszedł kolejny ważny dzień, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami naszej biblioteki. Przed tym wydarzeniem pierwszoklasiści kilka razy byli na zajęciach, poznali pomieszczenie biblioteki, książki dedykowane najmłodszym czytelnikom i zasady wypożyczania. Wypożyczali już pierwsze książki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Zanim zostali pasowani na czytelnika przez pana dyrektora Roberta Zalewskiego mieli okazję wykazać się swoją wiedzą odgadując bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek, wysłuchali skarg książki oraz obiecali królowej książek dbać o nie.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Uzyskanie tytułu "Czytelnika" przez pierwszoklasistę  skłania do odpowiedzialności, rozwagi i jest pierwszym krokiem do samodzielnego wypożyczania książek z biblioteki.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.